Wynajem samochodu

0
701

Jeśli jesteś na rynku nowego samochodu, masz kilka opcji, które możesz kupić lub wynająć. Każda opcja ma swoje zalety i wady, od ciebie zależy dokładne rozważenie zalet i wad każdej opcji i zdecydowanie, czy lepiej jest kupić samochód, czy wynająć samochód.

Różnica między kupnem a leasingiem polega na tym, że kupując samochód płacisz całą cenę samochodu, a kiedy już go spłacasz, zwykle w okresie od dwóch do pięciu lat, jesteś jego właścicielem.

W przypadku dzierżawy płacisz tylko za czas użytkowania samochodu, a pod koniec umowy oddasz samochód z powrotem, tak naprawdę go nie posiadasz. Faktyczna kwota odsprzedaży samochodu, na którą ma być warta sprzedaży i na którą można ją sprzedać pod koniec okresu najmu, będzie głównym czynnikiem wpływającym na cenę samochodu.

Na przykład, jeśli wynajmiesz samochód o wartości 30 000 USD i wydzierżawisz go na 3 lata, dealer określi, na ile może zostać sprzedany na koniec okresu leasingu.

Jeśli więc ten samochód za 30 000 USD może zostać sprzedany po okresie leasingu za 20 000 USD, to w zasadzie trzeba zapłacić 10 000 USD za użytkowanie tego samochodu w okresie leasingu. Kwota ta zostanie podzielona na płatności miesięczne.

To tylko jedna z głównych różnic, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze, czy chcesz kupić samochód, czy wynająć samochód.

Prawdopodobnie możesz uzyskać ładniejszy samochód za tę samą miesięczną opłatę, jeśli wynajmujesz zamiast kupować.

Jestem pewien, że już się zorientowałeś, że istnieją pewne oczywiste wady leasingu:

1. Po pierwsze, nie jesteś właścicielem samochodu po okresie leasingu. Będziesz musiał kupić lub wynająć inny samochód.

2. Podczas najmu obowiązują ścisłe limity kilometrów, a jeśli je przekroczysz, będziesz musiał uiścić dodatkową opłatę. Zwykle jest to dozwolone około 15 000 mil rocznie. Przejście będzie Cię kosztować, więc upewnij się, że wiesz, jakie są limity przebiegu, a także czy możesz pozostać w tych granicach.

3. Nie zostaniesz obciążony za „normalne” zużycie, ale zostaniesz obciążony dodatkową opłatą za wszelkie uszkodzenia. Upewnij się, że wiesz, co stanowi normalne, a co uważa się za uszkodzenie.

4. Sprawdź, aby się upewnić, ale w większości przypadków nadal będziesz odpowiedzialny za utrzymanie ubezpieczenia samochodu, nawet jeśli jest to leasing. Ponieważ dzierżawa często pozwala uzyskać więcej samochodu za pieniądze niż kupowanie, może to również oznaczać wyższe opłaty ubezpieczeniowe za ten droższy samochód. Weź to pod uwagę.

To naprawdę zależy od ciebie, czy kupić samochód, czy wynająć samochód. Jeśli nie poświęcisz zbyt wiele kilometrów swojemu samochodowi, lubisz wymieniać się co kilka lat, chcesz ładniejszego samochodu, niż mógłbyś sobie pozwolić na jego zakup, i nie obchodzi cię, czy nie posiadasz samochodu , leasing może być dla Ciebie. Jeśli nie,