Na co zwrócić uwagę przed zakupem auta?

0
544

Dla wielu osób szukanie samochodu jest mało wdzięcznym zadaniem, gdyż nie jest łatwo w gąszczu różnych ogłoszeń, znaleźć takie, które będą gwarancją tego, że nowe autko będzie w dobrym stanie. Czy jednak z góry jesteśmy skazani na porażkę? Oczywiście niekoniecznie! Poniżej przedstawiamy kilka pomocnych i uniwersalnych wskazówek dla osób, które poszukują nowego auta.

Uważnie przeglądaj ogłoszenia motoryzacyjne & wybieraj zaufanych sprzedawców.

Po pierwsze, uważnie przeglądaj ogłoszenia. Czytaj ich treść i gdy coś Cię zainteresuje zadzwoń od razu do sprzedawcy by dopytać szczegóły. Czasami zbyt duże zwlekanie powoduje, że po prostu tracisz swój czas, bo w opisie może brakować jakiś kluczowych informacji lub ogłoszenie może stać się nie aktualne.

Sprawdź stan techniczny oraz historię pojazdu.

Po drugie, sprawdź historię pojazdu. Współcześnie wcale nie jest to wyjątkowo trudne. Wystarczy poprosić sprzedawcę o podanie numeru VIN. Następnie posiadając takowy numer można pobrać takie informacje jak historia napraw, historia przebiegu, historia sprzedaży oraz historia przeglądów technicznych. Jest to naprawdę duża dawka konkretnych informacji, dlatego przed zakupem auta używanego koniecznie sprawdź VIN.

Po trzecie, sprawdź stan techniczny pojazdu. Z reguły można to zrobić na dowolnej stacji diagnostycznej.